targi tekstyliów domowych i obiektowych

Warszawa, Centrum Praskie Koneser, 5.09.2019, 9:00 - 17:00

Zarejestruj się

14. Interior Design Forum: trendy i nowości

2019-03-05

28 lutego w Centrum Praskim Koneser w Warszawie miała miejsce kolejna edycja targów tekstyliów domowych i obiektowych Interior Design Forum. Tegoroczne wydarzenie obfitowało w nowości zarówno w obszarze tekstyliów domowych, jak i propozycji przeznaczonych dla obiektów komercyjnych, m.in.: hoteli, biur i restauracji. Uzupełnieniem oferty wystawców były ciekawe, branżowe wykłady towarzyszące targom.

Targi Interior Design Forum to jedyne takie wydarzenie w Polsce, poświęconego w całości tekstyliom dla wnętrz. W ostatni dzień lutego, w klimatycznych wnętrzach Centrum Praskiego Koneser spotkali się przedstawiciele całej branży wyposażenia wnętrz - przedstawiciele sklepów z wyposażeniem wnętrz, studiów dekoracji okien, sieci detalicznych, hoteli i restauracji, a także projektanci i architekci oraz inni pasjonaci pięknych wnętrz, aby jako pierwsi zapoznać się z nowymi kolekcjami producentów i importerów. Nie brakowało nowości w ofercie dekoracji okiennych (od firan, rolet, po karnisze), można było również spotkać sporo ciekawych produktów z dziedziny aranżacjach stołu, sypialni, łazienki, pięknych tkanin obiciowych i tapet. 

Stałym elementem towarzyszącym targom były wykłady branżowe. W pierwszej części seminariów w świat nowoczesnej sprzedaży i marketingu zabrali uczestników prelegenci: Artur Halik, head of Shoper Premium, który opowiedział o elementach sklepu wpływających na rozwój biznesu oraz Mateusz Korobacz, new business manager w agencji JU, z którego prelekcji można było się dowiedzieć: "czy za każdym sprzedanym krzesłem stoi analityka?". Następnie Monika Mroczkowska-Białasik, wykładowca Szkoły Wnętrz i Przestrzeni w Krakowskich Szkołach Artystycznych pokazała słuchaczom, w jaki sposób zaprojektować hotel, aby spełniał oczekiwania nie tylko inwestora, ale też hotelowych gości.

W drugiej części programu wykładowcy skupili się na światowych rynkach z potencjałem dla branży wyposażenia wnętrz. O Hongkongu, jako bramie do rynku chińskiego dla branży artykułów gospodarstwa domowego, mówił Maciej Wilk, dyrektor Hong Kong Trade Development Council Warsaw Consultant Office. Piotr Guzowski, prezes Polsko-Kazachstańskiej Izby Handlowo-Przemysłowej przestawił wykład zatytułowany „Kazachstan szansą na eksport polskich produktów z branży wyposażenia wnętrz”, a Jerzy Osika, prezes Promedia radził, jak sprzedawać artykuły wyposażenia wnętrz w USA.

Tradycyjnie, największe emocje wzbudziły wykłady na temat trendów w wyposażeniu wnętrz.  Tendencje na jesień i zimę 2019/20, opracowane przez światową agencję Fashion Snoops z Nowego Jorku, zaprezentował Jerzy Osika, prezes Promedia. Natomiast w świat modnych kolorów zabrała uczestników Danuta Baprawska z Home Media, która przedstawiła wykład pod tytułem „Którędy po trendy? - przegląd propozycji Koloru Roku”.

Podczas targów odbył się także uroczysty moment ogłoszenia wyników konkursu Interior Design Awards na najlepsze aranżacje wnętrz hotelowych. Pierwsze miejsce zajął Hotel Indigo® Krakow – Old Town, zaprojektowany przez SAO Investments. Drugie miejsce otrzymał Hotel Bacówka Radawa & SPA****, który zaprojektowało biuro BLOK Architekci. Na miejscu trzecim znalazł się Niedźwiedzia Residence, autor projektu: Katarzyna Zachariasz-Rybak Projektowanie i Aranżacja Wnętrz. Wszystkie aranżacje zrobiły niesamowite wrażenie na jurorach, przedstawicielach mediów związanych z wyposażeniem wnętrz.

Następna, 15. edycja targów Interior Design Forum odbędzie się 5 września 2019. Aby wziąć udział w targach można już teraz zarejestrować się przez stronę: www.interiordesignforum.pl. Udział w Interior Design Forum jest bezpłatny dla wszystkich osób zawodowo związanych z branżą tekstyliów domowych i obiektowych – handlowców, architektów, dekoratorów oraz projektantów wnętrz, przedstawicieli branży HoReCa, studentów i uczniów szkół związanych z branżą oraz mediów. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: www.interiordesignforum.pl oraz na facebooku: www.facebook.com/targitekstyliowdomowych

Serwis używa plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich użycie. ×