13. targi tekstyliów domowych

6.09.2018 // Centrum Praskie Koneser, Warszawa

Zarejestruj się

Globalni Laureaci GIA 2014-2015: Presentes Rodriguez

2015-10-19

Presentes Rodriguez z Brazylii był jednym z pięciu sklepów na świecie, który stał się Globalnym Laureatem nagrody Global Innovation Awards 2015 w Chicago. Zobaczmy, co sprawiło, że ten południowoamerykański biznes jest tak wyjątkowy.

Co więc zostało powiedziane o Presentes Rodriguez? Jury GIA uznało, że brazylijski sklep z artykułami wyposażenia wnętrz naprawdę wyróżnia się spośród pozostałych uczestników konkursu, ze względu na wykorzystanie nowych technologii, pasję, zaangażowanie i innowacje, które dwaj bracia – Murilo i Diego Rodriguez wprowadzili do biznesu i życia.

Ich projekt został zainspirowany dwiema głównymi zasadami – domem i rodziną, ponieważ tego właśnie nauczyli braci ich europejscy rodzice – te dwie rzeczy są filarami życia. Mężczyźni byli zaangażowani w budowę domów i zawsze starali się, aby każdy dom który zbudują, był najlepszym przykładem tego, jak zbudowaliby swoje własne domy – z wyposażeniem, które nie tylko czyni życie łatwiejszym, ale także przyjemniejszym. Nadali swoim domom duszę.

– Stworzenie sklepu było rozwojem naszego doświadczenia w sektorze budowlanym – wyjaśnił Murilo. – Filary domu i rodziny zostały zaimplementowane do naszego życia i pracy od samego początku, a dopiero potem zdobyliśmy osiągnięcia i doświadczenie zawodowe, pracując w kilku firmach związanych z domem i rodziną. A ponieważ domy, które zbudowaliśmy, były zaprojektowane, zbudowane i wykończone tak, jakby miały być oddane do naszego osobistego użytku, wytworzyliśmy specyficzną więź z naszymi klientami.

To holistyczne podejście pozwoliło braciom zrozumieć potrzeby swoich klientów. Stworzyli praktyczne i nowoczesne produkty, a to dało okazję do sprzedawania domów w pełni wyposażonych w sprzęt AGD.

I tak Presentes Rodriguez został otwarty w 2011 roku. Projekt nabrał kształtów rok wcześniej, dzięki brazylijskiemu architektowi, zaangażowanemu we wcześniejsze projekty braci. Włączył on do planu sklepu pomysły Murilo i Diego, nadające mu warunki do jak najlepszego doświadczania zakupów w Presentes Rodriguez. – Każdy szczegół w wystroju sklepu jest wynikiem szeroko planowanego projektu: od rozmieszczenia produktów, przez oświetlenie po wygląd mebli. Wszystko zaplanowane tak, aby jak najlepiej podkreślić atrybuty oferowanych produktów – tłumaczy Murilo.

Rozwój sklepu nie zwalniał, a każdy szczegół został zaakceptowany, przybliżając Presentes Rodriguez do sławy. Gdy powstał projekt, bracia skupiali się na zdobyciu prestiżowej nagrody branży handlu detalicznego, aby usytuować swoją firmę na mapie. Mieli świadomość, że GIA jest najlepszą nagrodą w branży, dlatego postanowili zdobyć ją przynajmniej na poziomie krajowym. – Wiedzieliśmy, że przed nami długa droga i że będziemy rywalizować z najlepszymi graczami, ale dzięki ciężkiej pracy, miłości i wierze, zostaliśmy mianowani najlepszym sklepem w Brazylii – powiedział Murilo. – To, co wydawało się odległy marzeniem – aby reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej, rywalizując z najlepszymi sklepami na świecie – stało się rzeczywistością. Zapewniła to nasza wola zwycięstwa i wytrwałość w dążeniu do celu, która wypełniała nas wszystkich energią i skupieniem, nie tylko po to, by wygrać z konkurencją, ale również, by opowiedzieć naszą historii i zaprezentować światu to, kim jesteśmy.

W ten właśnie sposób liczący sobie cztery lata sklep dotarł na szczyt, a bracia znaleźli się na scenie, przyjmując nagrodę Globalnego Laureata GIA w Chicago, w marcu 2015.

Zwycięstwo dało brazylijskiemu duetowi wielkie doświadczenie oferowane przez International Home + Housewares Show, a w szczególności przez jurorów-ekspertów, którzy stali się mentorami dla zwycięzców GIA. – To dynamiczne i interaktywne wydarzenie, które pozwala na zebranie w jednym miejscu całej gamy pokazów, bez utraty na jakości żadnego z nich – powiedział Murilo. – Byliśmy bardzo mile przyjęci przez cały zespół GIA, w szczególności przez jurorów-ekspertów, którzy byli dla nas wielkimi mentorami, dzieląc się z nami doświadczeniem. Otrzymaliśmy dużo uprzejmości od gospodarzy imprezy, a samo wydarzenie jest bardzo ważnym punktem na osi czasu naszej firmy.

Nie ma wątpliwości, że imponująca oś czasu będzie się rozwijać, a biznes rozkwitnie w ciągu najbliższych kilku lat. Bracia uczą się i zdobywają coraz więcej doświadczeń. Dotychczasowe doświadczenia pozwalają Murilowi i Diego sformułować pierwsze rady dla początkujących, którzy rozpoczynają działalność tak, jak oni ją rozpoczynali. – Nie przestawaj marzyć i dąż do zrealizowania swoich marzeń – mówią.  – Nasz cel bycia innowacyjnym i doskonałym motywuje nas, a nasza wiara w to, że możemy ten cel osiągnąć, pozwala nam szukać nowych możliwości. Realizuj swoje marzenia w sposób dobrze zorganizowany, zwracaj uwagę na inicjatywę, wytrwałość, przemyślane podejmowanie ryzyka, efektywność, zobowiązania i ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań i możliwości, wyznaczanie celów, planowanie, monitorowanie wyników, bycie w sieci, perswazję i pewność siebie.

Te porady oparte są na doświadczeniu w prowadzeniu biznesu bazującego na innowacjach, które da się zauważyć na przykład w sklepie online, zaopatrzonym w narzędzia ułatwiające wyszukiwanie produktów i ich zamawianie. Innowacje wprowadzone przez braci widać również podczas wydarzeń organizowanych dla klientów, pozwalających na zapoznanie się z najnowszymi trendami w branży – Jesteśmy skoncentrowani na tym, aby nasze produkty miały najwyższą jakość, a nasza obsługa była miła i dobrze wykwalifikowana – powiedział Murilo. – Naszym celem jest utrzymanie takiego stanu, który zawsze był dla nas motorem. Nie możemy pozwolić, aby nasze rozwiązania stały się przestarzałe. Musimy utrzymać ducha pierwotnego projektu.

Połączenie praktyczności i inwestycji w nowe technologie, bycia na bieżąco z najnowszymi publikacjami, stawiania potrzeb klientów na pierwszym miejscu i bycia na bieżąco z trendami – to wszystko sprawia, że zakupy w Presentes Rodriguez są dla odwiedzających przyjemniejsze, a sam sklep lokuje się w centrum uwagi Brazylii oraz na arenie międzynarodowej. Murilo podsumowuje swoje działania perfekcyjnie: – Presentes Rodriguez ma dar tworzenia domu jako miejsca z duszą i ciałem. To jest piękne.

Tłumaczenie i opracowanie: Joanna Hornung

Serwis używa plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich użycie. ×