targi tekstyliów domowych i obiektowych

Warszawa, Centrum Praskie Koneser, 5.09.2019, 9:00 - 17:00

Zarejestruj się

Targi IDF oczami uczestników

2016-03-15

O udziale w wiosennej edycji targów Interior Design Forum 2016 mówią uczestnicy:

Piotr Kanak, Interoom   

Po raz drugi mieliśmy możliwość pokazania naszych propozycji na targach Interior Design Forum. Zaobserwowaliśmy dużo większe zainteresowanie firm w porównaniu do poprzedniej edycji. Tak jak wcześniej, w naszej targowej ofercie pojawiły się panele LVT, dywany i wykładziny dywanowe. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się nowość – sztuczna trawa, dostępna zarówno w rolkach, jak i w sprzedaży kuponowej. Dzięki targom nasza firma miała okazję do spotkania się z dotychczasowymi i nowymi partnerami, oraz możliwość przedstawienia swojej oferty. Naszym zdaniem organizatorzy imprezy podwyższyli jej poziom pod każdym względem.

  Izabela Bożek, Eurofirany  

Targi Interior Design Forum to jedyne w kraju spotkanie branżowe, które w całości poświęcone jest tekstyliom domowym. Inicjatywa ta rok rocznie zrzesza producentów zarówno dekoracji okiennych, tkanin obiciowych i pościelowych, jak i tekstyliów kuchennych, łazienkowych oraz stołowych. Tegoroczna edycja, ze względu na rosnącą z roku na rok popularność, odbyła się w przestronnych wnętrzach Galerii Stadionu Narodowego PGE w Warszawie. Wśród wystawców znalazła się marka Eurofirany, należąca do grona najbardziej rozpoznawalnych w branży dostawców wysokojakościowych tekstyliów domowych. Na stoisku Eurofiran można było zapoznać się z tkaninami z linii Premium, Italissma Home Fashion oraz kolekcjami tkanin zaprojektowanych we współpracy z marką Pierre Cardin oraz projektantką Evą Minge, której autorska linia Italissma Home by Eva Minge cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Małgorzata Schoepp, Ado International  

Interior Design Forum to świetnie przygotowana impreza, która w ciągu kilku edycji przekształciła się z formy klubowych spotkań w spore targi, skupiające większość firm z branży. Frekwencja w tej edycji była rekordowa i przerosła nasze oczekiwania. Klienci podejmowali szybkie i śmiałe decyzje, co świadczy o doświadczeniu, ale i optymizmie. To dobry znak na przyszłość. Wszystkim naszym klientom chcemy serdecznie podziękować za wizytę i wyrozumiałość.

Podczas targów przedstawiliśmy nową kolekcję Ado na wiosnę/lato 2016. Jej nazwa pochodzi od tytułu utworu grupy Beach Boys: Good Vibrations. Nie jest to przypadek – podobnie jak piosenka, tkaniny ADO promienieją dobrą energią i kreują we wnętrzu pozytywne wibracje. Inna analogia to fakt, iż w tym utworze jako jednym z pierwszych zastosowano „collage dźwięku”. Naczelny designer Ado, Stefan Gabel, zaczerpnął inspirację właśnie z owego łączenia i miksowania. Stworzona kolekcja to wybitni soliści, którzy w akompaniamencie pozostałych tkanin odsłaniają swoje nowe, nieskończone możliwości. Tematy kolekcji to: Painted Garden – ogród pędzlem malowany; City Lights – dyskretny glamour; Country Home – nowoczesny romantyzm; Urban Loft – powiew lekkości; Mosaik – nieskończona możliwość kreacji. Ponadto, aby urządzanie wnętrza z ADO uczynić jak najłatwiejszym, proponujemy w tej kolekcji tkaniny obiciowe w 4 wzorach i 8 kolorach. Podobnie jak wszystkie tkaniny ADO, nasze tkaniny obiciowe mają bardzo dobre właściwości funkcjonalne, nadają się do prania i są łatwe w pielęgnacji. Poza wysoką odpornością na ścieralność, tkaniny obiciowe ADO przekonują pięknym, miękkich chwytem i doskonałym komfortem siedzenia. Dodatkowym plusem stosowania tkanin jest polepszenie akustyki wnętrz, a tym samym stworzenie bardziej przyjemnej atmosfery.

Agata Nowak, Andropol  

Andropol w tym roku po raz pierwszy uczestniczył w Interior Design Forum. Debiut ten uważamy za udany. Jesteśmy zadowoleni zarówno z frekwencji, jak i z profilu odwiedzających klientów. Przeprowadziliśmy wiele ciekawych i konkretnych rozmów, i wyrażamy nadzieję, że zaowocują one dalszą współpracą. Andropol zaprezentował na targach przekrój swojej oferty tkanin i tekstyliów dla domu – pościel, szlafroki, bawełniane ręczniki w nowej kolorystyce i koce Moonlight. Duże zainteresowanie zwiedzających wzbudziła ostatnia kolekcja pościeli z satynowej bawełny – Victoria, o atrakcyjnym i uniwersalnym wzornictwie. Priorytetem jest tu różnorodność form i kolorów, tak by sprostać wymaganiom jak najszerszego grona odbiorców. Cechą tej kolekcji jest duża swoboda środków wyrazu. Targi stały się również okazją do premierowej prezentacji ok. 10 wzorów z najnowszej wiosennej kolekcji autorstwa projektantek Andropolu. To wzory w stylu skandynawskim. Dominują tu motywy zwierząt leśnych, a więc konturowe sylwetki saren, wilków, łosi czy bobrów, a wszystko to w asyście prostych wzorów geometrycznych lub drobnych listków.

Magdalena Śnieć, Ozlem  

Nasza firma po raz kolejny brała udział w targach Interior Design Forum – jedynych w Polsce targów tekstyliów domowych. Była to doskonała okazja do budowania i umacniania wizerunku naszej firmy. To także możliwość spotkania ze stałymi klientami, jak i nawiązania współpracy z nowymi klientami. Atutem spotkania był dobór wystawców i adresatów, brak osób niezainteresowanych, co pozwalało na maksymalne wykorzystanie czasu spędzonego na targach. W tak ważnym wydarzeniu udział powinni wziąć wszyscy, którzy tworzą i działają w tej branży. Podczas Interior Design Forum zaprezentowaliśmy najnowszą kolekcję Telamor, w której dominuje sztuczny jedwab, którego zaletą jest delikatność oraz łatwość w prasowaniu i praniu. Firany i zasłony z tej kolekcji  wyróżnia  wysoka jakość oraz bogata gama kolorystyczna i niepowtarzalność wzorów.

Hana Foltankova, Trevira CS 

Interior Design Forum to bardzo udane przedsięwzięcie. Jestem usatysfakcjonowana swoim udziałem w tej edycji wydarzenia. Wszystko zostało bardzo dobrze zorganizowane. Promocja i wszelkie działania przed i podczas eventu były sprawnie zrealizowane. Lokalizacja ekspozycji i części prelekcyjnej spełniały oczekiwania. Pozytywnie oceniam też frekwencję i fakt, że goście to profesjonaliści. Jednocześnie spotkania odbywały się w miłej, przyjaznej atmosferze. To wszystko powoduje, że nie mogę się doczekać kolejnej edycji, w której wezmę udział ponownie jako wystawca.   

Serwis używa plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich użycie. ×