targi tekstyliów domowych i obiektowych

Warszawa, Centrum Praskie Koneser, 5.09.2019, 9:00 - 17:00

Zarejestruj się

Trendy na 9. Interior Design Forum

2016-09-23

Podczas jesiennej edycji jedynych w Polsce targów tekstyliów domowych zaprezentowano szeroką gamę nowości, przygotowanych według trendów obwiązujących na najbliższy sezon.

9. Interior Design Forum odbyło się 14 września br. w Galerii warszawskiego PGE Narodowego.  

Całodniowe spotkanie skupiło blisko 60 wystawców, wśród których m.in. znalazły się takie firmy, jak Dekoma, Gerster, Multi-Decor, Ozlem, Centrum Obrusów, Prime, Świat Lnu, Casa Valentina, Trevira czy Marcin Dekor. Dopisali również zwiedzający. Licznie pojawili się przedstawiciele sklepów, salonów i sieci detalicznych z branży wyposażenia wnętrz; pracowni i salonów dekoracji okien. Tradycyjnie stawili się też dekoratorzy i styliści wnętrz; projektanci i architekci; producenci mebli tapicerowanych oraz przedstawiciele sektora HoReCa i mediów.  

W programie wydarzeń towarzyszących targom ważnym punktem był wykład Jerzego Osiki, właściciela i prezesa firmy Promedia, dotyczący trendów w wyposażeniu wnętrz na sezon wiosna / lato 2017, pozyskany od światowej agencji trendów Fashion Snoops z Nowego Jorku. Podczas prezentacji poruszono najbardziej przydatne zagadnienia dotyczące trendów takich, jak „Old Havana”, „Cove” i „Meta Mix”. Można było dowiedzieć się, jakie będą najpopularniejsze materiały, grupy kolorystyczne, wzory czy też możliwości atrakcyjnego i nowatorskiego opracowania produktów na sezonowe okazje takie, jak Wielkanoc czy Dzień Matki. W następnym wystąpieniu Jerzy Osika opowiadał uczestnikom targów o strategiach, pomysłach i sukcesach najlepszych na świecie sklepów.

Jeszcze przed południem rozstrzygnięta została polska edycja międzynarodowego konkursu Global Innovation Awards, wyłaniającego najlepsze sklepy w branży wyposażenia wnętrz. W tym roku laureatem, który będzie reprezentował Polskę w finale podczas targów International Home & Houseweares Show w Chicago, zostały stacjonarne sklepy Dajar.

Następnie Tomasz Rawski z firmy Marcin Dekor przedstawił nowe w ofercie marki: Shadows Club i Top Line. Kamil Mistygacz z Multi-Decor przygotował prezentację  pt. „Shop in shop”, a Hana Foltankova z Treviry opowiedziała o trudnopalnych, bezpiecznych w użytkowaniu, tkaninach do dekoracji wnętrz.

Patronat medialny nad 9. edycją Interior Design Forum objęły magazyny i portale: Ambiente, Ambiente International, Biznes.meble.pl, Decoration&Design, Dom Idealny, Foorni.pl, Infoarchitekta.pl, Living Room, Liderbudowlany.pl, Meblarstwo Komponenty i Technologie, Meble.pl, Mieszkaniezpomysłem.pl, Nowy Magazyn, Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz, Świat Rezydencji Wnętrz i Ogrodów, Toto Design, Własny Dom oraz Wnętrze i Ogród.

Kolejna odsłona targów Interior Design Forum odbędzie się 1.03.2017 r. Już teraz zapraszamy do udziału.

Więcej informacji: Promedia Jerzy Osika, Agnieszka Błachowska, a.blachowska@promedia.biz.pl, 609 576 522

Serwis używa plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich użycie. ×